Jeśli masz wątpliwości jakiego specjalistę wybrać: psychiatrę, czy psychologa, jakiego rodzaju psychoterapię, to umów się na konsultacje do naszego doświadczonego specjalisty – Lucyny Muraszkiewicz, zadzwoń lub skorzystaj z formularza kontaktowego.
Bezpłatna porada psychologiczna konsultacja z doświadczonym psychologiem klinicznym
i kompleksowa porada psychiatryczna
Czujesz się zagubiony i nie rozumiesz, co się z Tobą dzieje?
Masz problemy zdrowotne i wychowawcze z dziećmi?
Przeżywasz lęk i chcesz odzyskać spokój?
Nie radzisz sobie z codziennymi wyzwaniami?
Jeśli doświadczasz dyskomfortu psychicznego związanego z realizowaniem swoich zadań i potrzeb rozwojowych, i masz problem z decyzją jakiego specjalisty potrzebujesz, jakiej formy pomocowej – Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie oferuje bezpłatną konsultację telefoniczną i stacjonarną ze specjalistą. Oferuje bezpłatną poradę psychologiczną w podjęciu decyzji czy:
Jeśli masz przekonanie, że być może Twoja rodzina lub Twoje dziecko potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologicznej / psychiatrycznej / psychoterapeutycznej, możesz skorzystać z darmowej porady psychologicznej w celu wstępnej diagnozy i wyboru efektywnej formy pomocowej.
Jesteśmy prywatną placówką medyczną, której trzon stanowią uznani, doświadczeni lekarze psychiatrzy i psychologowie.
Kompleksowe leczenie: psychiatryczne, psychologiczne, farmakologiczne i psychoterapeutyczne.
Tworzymy zintegrowane środowisko medyczne, którego podstawową zasadą jest praca zespołowa.
W naszej kadrze są specjaliści z doświadczeniem, jako ordynatorzy i kierownicy przychodni, pracujący w klinikach psychiatrycznych m.in. Instytutu Psychiatrii i Neurologii i Szpitala Nowowiejskiego w Warszawie.
Zdrowie psychiczne ciągle jest zapomnianym i zmarginalizowanym obszarem zdrowia publicznego. Nie należy w świadomości społecznej do wartości publicznych, nie jest przedmiotem jakiejkolwiek świadomej, długofalowej i konsekwentnej polityki państwa, choć statystyki alarmują, że kondycja zdrowia psychicznego Polaków dramatycznie pogarsza się. Według ostrożnych szacunków problemy ze zdrowiem psychicznym mogą dotyczyć w różnym stopniu, trwale lub okresowo nawet 8 mln. Polaków.
W świadomości społecznej Polaków, zdrowie psychiczne jest ciągle synonimem braku choroby psychicznej, paradoksalnie jest kojarzone odwrotnie – nie ze zdrowiem, a z zaburzeniami psychicznymi.
Kto z nas interpretuje zdrowie psychiczne, jako stan optymalnego funkcjonowania, wykorzystywania całego potencjału, zdolności, zasobów odpornościowych, stan, w którym dobrze sobie radzimy ze stresogennymi czynnikami, przeciwnościami losu, jesteśmy produktywni i zadowoleni z funkcjonowania społecznego oraz jakości naszego życia? Kto z nas myśli o zdrowiu psychicznym w kategoriach, że trzeba je wzmacniać i należy o nie dbać, w takim samym stopniu, jak o zdrowie fizyczne, bo nie ma zdrowia bez zdrowia psychicznego? Kto z nas zastanawia się, czy mechanizmy funkcjonowania, jakimi się posługujemy pełniąc różne role społeczne i dotychczasowy styl życia nie są dysfunkcjonalne i nie są zagrożeniem dla naszego zdrowia psychicznego? Kto wreszcie z decydentów rozumie, że zdrowie psychiczne obywateli jest dobrem ogólnymi i zasadniczym czynnikiem rozwoju gospodarczego, ponieważ koszty bezpośrednie i pośrednie jego braku są najwyższymi wśród innych schorzeń?
Brak edukacji społecznej w zakresie zdrowia psychicznego powoduje, że jesteśmy, jak dziecko we mgle, dryfujemy w łupince, na coraz bardziej wzburzonym morzu, nie mamy kamizelek ratunkowych, a statystki alarmują o sztormie – dramatycznie pogarszającej się kondycji zdrowia psychicznego w Polsce. Wszyscy wiemy, czym jest pierwsza pomoc w razie wypadków, urazu, nagłego ataku choroby – jej celem jest ochrona życia lub zdrowia, zminimalizowanie niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Wszyscy mamy świadomość znaczenia nauczania umiejętności pierwszej pomocy, a dowodami są poruszające wyobraźnię i serce doniesienia prasowe o tym, że kilkuletnie dzieci wiedzą, jak należy postępować i ratują życie swoim bliskim.
Niestety w Polsce ciągle nie mamy świadomości, że równie ważna, ratująca zdrowie, a często i życie jest pomoc psychologiczna. W najlepszym razie kojarzy się ona nam z interwencją kryzysową w zdarzeniach traumatycznych, katastrofach i wypadkach, ze świadczeniem jej wyłącznie przez specjalistów w przypadku poważnych zaburzeń psychicznych.
W Polsce ciągle jeszcze nie ma świadomości społecznej, że pomoc psychologiczna ma swoje głębokie uzasadnienie w znacznie szerszym kontekście. Kiedy wspominam o zdrowiu psychicznym najczęściej otrzymuję odpowiedź „mnie to nie dotyczy, ja nie jestem chory psychicznie”. Problemy psychologiczne i zaburzenia psychiczne są głęboko społecznie obarczone wstydem i stygmatyzacją, co sprawia, że dotarcie do lekarza psychiatry czy psychologa graniczy z cudem i wymaga ogromnej odwagi. Ma to oczywiście wymierne skutki, ponieważ pacjenci zdecydowanie za późno zgłaszają się po pomoc do specjalistów i wówczas, w wyniku nasilonych objawów, często wymagają leczenia szpitalnego, którego można było uniknąć. Skutkiem tego wypadają z aktywnego życia edukacyjnego, zawodowego i społecznego, a powrót do pełnionych ról jest bardzo trudny. Tak trudny, że może sprzyjać procesowi marginalizacji społecznej i efektem zamkniętego koła nasilać objawy i prowadzić np. do kolejnych hospitalizacji. Wyniki badań naukowych wyraźnie wskazują na pozytywną zależność: im wcześniej skorzystamy z profesjonalnej opieki, leczenia farmakologicznego, psychoterapeutycznego, tym lepsze rokowania w przyszłości.
Mając świadomość pogarszającej się własnej kondycji zdrowia psychicznego dość często pacjenci mają problem z podjęciem decyzji czy potrzebują konsultacji lekarza psychiatry, czy może psychologa, a jeśli psychologa to jakiego, o jakich kompetencjach. Podobnie problem dotyczy decyzji i wyboru psychoterapeuty, nurtu psychoterapii. Problemy z dokonaniem wyboru specjalisty są wynikiem braku edukacji społecznej w zakresie zdrowia psychicznego.
Jeśli masz problem z decyzją jakiego specjalisty potrzebujesz i jakiej formy pomocowej – Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie oferuje bezpłatną konsultację telefoniczną i stacjonarną ze specjalistą. Oferuje pomoc w decyzji czy wymagasz diagnozy psychologa klinicznego, czy psychiatrycznego leczenia farmakologicznego czy też psychoterapii i jakiego rodzaju.
Aby oczekiwana pomoc psychologiczna, psychiatryczna czy psychoterapeutyczna była rzeczywiście skuteczna powinna być poprzedzona procesem diagnostycznym, którego efektem jest sformułowanie wniosków dotyczących diagnozy problemu, rodzaju zaburzenia czy choroby. Od prawidłowej diagnozy zależy ustalenie właściwych form pomocowych, rodzaj proponowanych interwencji, np. farmakologicznej, psychoterapeutycznej, rehabilitacji psychiatrycznej, neuropsychologicznej, czy podjęcie działań profilaktycznych.
Przed podjęciem decyzji o leczeniu farmakologicznym u lekarza psychiatry czy psychoterapii warto skorzystać z bezpłatnej porady psychologicznej, której celem jest diagnoza problemu. Diagnozę przeprowadza psycholog kliniczny. Nie każdy psycholog i nie każdy psychoterapeuta, jest psychologiem klinicznym, uprawnionym do przeprowadzenia diagnozy klinicznej.
Niekiedy wymagane jest sformułowanie wspólnej diagnozy przez psychiatrę i psychologa. W niektórych przypadkach diagnoza powinna uwzględniać kontekst rodzinny, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Proponujemy wówczas diagnostyczne sesje rodzinne.
Warto skorzystać z darmowej porady psychologicznej, o charakterze diagnostycznym, nawet jeśli jesteśmy przekonani, że nasze kłopoty ze zdrowiem psychicznym wymagają wyłącznie farmakologicznego leczenia psychiatrycznego.
Całościowa diagnoza problemów zdrowotnych dotycząca zdrowia psychicznego uwzględnia nie tylko rozpoznanie, ale również zasoby, pozytywne cechy jednostki i jej środowiska. Jest ona szczególnie istotna w oddziaływaniach profilaktycznych i rehabilitacyjnych, tworzeniu efektywnego, kompleksowego planu leczenia w odniesieniu do rozpoznania stanów depresyjnych, psychoz schizofrenicznych, w przewlekłych chorobach somatycznych, zaburzeniach w odniesieniu do dzieci i młodzieży.
Psychiatria i pomoc psychologiczna oferuje wiele form pomocowych, a ich wybór zależy od diagnozy i zindywidualizowanych potrzeb. Właściwy wybór sposobu leczenia ma bezpośredni wpływ na efektywność procesu leczenia. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej konsultacji psychologicznej w celu wyboru optymalnej formy pomocowej.
Nasz zespół to uznani lekarze psychiatrzy oraz psychologowie i psychoterapeuci. Wśród których, są specjaliści z doświadczeniem pracy, jako Ordynatorzy Oddziałów Psychiatrycznych i Kierownicy Przychodni Psychiatrycznych, Lekarze i Psycholodzy Kliniczni pracujący w Klinikach Psychiatrycznych Instytutu Psychiatrii i Neurologii i innych Klinikach Psychiatrycznych w Warszawie.
ul. Nowogrodzka 44 lok.12
00-695 Warszawa
NIP 521-36-93-372