
mgr Ksenia Sławińska
Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.
Absolwentka wydziału psychologii SWPS w Warszawie.
Ukończyła Profesjonalną Szkołę Psychoterapii – czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiada tytuł specjalisty psychologa klinicznego (nr 006/2014.1/43).
Pracuje w I Klinice Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie zajmuje się diagnozą psychologiczną, w szczególności neuropsychologiczną oraz kwalifikacją pacjentów do zabiegów neurochirurgicznych (chorzy z padaczką, z Chorobą Parkinsona). We współpracy z zespołem Kliniki Neurochirurgii IPIN od 2011 roku, przygotowywała pacjentów do zabiegów z wybudzeniem śródoperacyjnym. Konsultuje pacjentów Poradni Genetycznej IPiN (między innymi z Chorobą Huntingtona) i ich rodziny.
Ma wieloletnie doświadczenie pracy w oddziale psychiatrycznym, gdzie prowadziła konsultacje, diagnozę psychologiczną, psychoedukację oraz psychoterapię indywidualną i grupową. Posiada doświadczenie pracy w Centrum Pomocy Rodzinie.
Prowadzi wykłady i warsztaty dla psychologów szkolących się w neuropsychologii podczas szkolenia specjalizacyjnego. Jest opiekunem specjalizantów z psychologii klinicznej. Uczestniczyła w badaniach klinicznych i projektach badawczych. Współautorka licznych publikacji naukowych.
CHARAKTER PRACY:
– Prowadzi psychoterapię indywidualną w ujęciu integracyjnym dla osób z diagnozą zaburzeń psychotycznych, zaburzeń z kręgu schizofrenii, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych, z napięciowymi bólami głowy, osób w kryzysach życiowych, mających problemy w relacjach, problemy ze snem.
– Zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną.
– Pracuje terapeutycznie z pacjentami, ich rodzinami i opiekunami.
– Zajmuje się neuropsychologiczną diagnozą zespołów otępiennych (między innymi w przebiegu choroby Alzheimera (AD), otępienia z ciałami Leweg’o (DBL), choroby Parkinsona (PD), w Zwyrodnieniu czołowo-skroniowym).
– Zajmuje się osobami z rozpoznaniem padaczki i współistniejącymi psychogennymi napadami rzekomopadaczkowymi.
Swoją ofertę pomocową w zakresie neuropsychologii kieruje do osób:
– z zaburzeniami pamięci
– z zaburzeniami procesów uwagi
– z otępieniem
– chorujących na padaczkę
– z psychogennymi napadami rzekomopadaczkowymi
– z dodatnim wynikiem próby tężyczkowej
– chorych z guzami mózgu
– po udarach
– chorujących na stwardnienie rozsiane
– z zespołami parkinsonowskimi i chorobą Parkinsona
Rezerwacja wizyty
Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.