mgr Ksenia Sławińska

Psycholog kliniczny i psychoterapeuta.

Absolwentka wydziału psychologii SWPS w Warszawie.

Ukończyła Profesjonalną Szkołę Psychoterapii – czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie integracyjnym, akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Posiada tytuł specjalisty psychologa klinicznego (nr 006/2014.1/43).

Pracuje w I Klinice Neurologii Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, gdzie zajmuje się diagnozą psychologiczną, w szczególności neuropsychologiczną oraz kwalifikacją pacjentów do zabiegów neurochirurgicznych (chorzy z padaczką, z Chorobą Parkinsona). We współpracy z zespołem Kliniki Neurochirurgii IPIN od 2011 roku, przygotowywała pacjentów do zabiegów z wybudzeniem śródoperacyjnym. Konsultuje pacjentów Poradni Genetycznej IPiN (między innymi z Chorobą Huntingtona) i ich rodziny.

Ma wieloletnie doświadczenie pracy w oddziale psychiatrycznym, gdzie prowadziła konsultacje, diagnozę psychologiczną, psychoedukację oraz psychoterapię indywidualną i grupową. Posiada doświadczenie pracy w Centrum Pomocy Rodzinie.

Prowadzi wykłady i warsztaty dla psychologów szkolących się w neuropsychologii podczas szkolenia specjalizacyjnego. Jest opiekunem specjalizantów z psychologii klinicznej. Uczestniczyła w badaniach klinicznych i projektach badawczych. Współautorka licznych publikacji naukowych.

 

CHARAKTER PRACY:

– Prowadzi psychoterapię indywidualną w ujęciu integracyjnym dla osób z diagnozą zaburzeń psychotycznych, zaburzeń z kręgu schizofrenii, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych, z napięciowymi bólami głowy, osób w kryzysach życiowych, mających problemy w relacjach, problemy ze snem.

– Zajmuje się diagnozą neuropsychologiczną.

– Pracuje terapeutycznie z pacjentami, ich rodzinami i opiekunami.

– Zajmuje się neuropsychologiczną diagnozą zespołów otępiennych (między innymi w przebiegu choroby Alzheimera (AD), otępienia z ciałami Leweg’o (DBL), choroby Parkinsona (PD), w Zwyrodnieniu czołowo-skroniowym).

– Zajmuje się osobami z rozpoznaniem padaczki i współistniejącymi psychogennymi napadami rzekomopadaczkowymi.

 

Swoją ofertę pomocową w zakresie neuropsychologii kieruje do osób:

– z zaburzeniami pamięci

– z zaburzeniami procesów uwagi

– z otępieniem

– chorujących na padaczkę

– z psychogennymi napadami rzekomopadaczkowymi

– z dodatnim wynikiem próby tężyczkowej

– chorych z guzami mózgu

– po udarach

– chorujących na stwardnienie rozsiane

– z zespołami parkinsonowskimi i chorobą Parkinsona

Rezerwacja wizyty

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.