Leczenie i diagnoza Schudnąć bez stresu Warszawa | Salus Pro Domo

Schudnąć bez stresu

Grupa Wsparcia – Schudnąć Bez Stresu i Efektu Jo-Jo

Zapraszamy osoby dorosłe na grupę psychoterapeutyczną, której celem jest pozbycie się nadwagi

W życiu człowieka od dawna jedzenie przestało pełnić funkcję jedynie fizjologiczną, której celem jest dostarczenie energii i składników odżywczych. Jedzenie spełnia szereg innych funkcji, które mogą być przyczyną wzrostu liczby osób borykających się nadmierną wagą ciała na całym świecie.

Kulturowo, jedzenie jest sposobem okazywania miłości, czułości, wyrazem postaw opiekuńczych, sposobem spędzania czasu, biesiadowania i świętowania.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jedzenie jest sposobem żywienia nie tylko ciała, ale i duszy. Głód i emocje odczuwamy w podobny fizjologiczny sposób w brzuchu. Głód fizyczny nie domaga się zapychania, ale głód emocjonalny – -to konieczność coraz większej ilości jedzenia. Głód emocjonalny – zajadanie przykrych stanów emocjonalnych, jest sposobem radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i negatywnymi emocjami, może mieć charakter rekompensacji, być czynnikiem maskującym złe samopoczucie w celu jego poprawy, może być również wypełnianiem czasu – sposobem na nudę.

75% przypadków objadania się i problemów z nadwagą jest spowodowane emocjami. Emocjonalne uzależnienie od jedzenia i efekt tycia występuje, gdy zaspakajanie potrzeb emocjonalnych jedzeniem, przeważa nad zasadami prozdrowotnego żywienia.

Świadomość własnego stanu emocjonalnego i emocjonalnych powodów sytuacji, w których sięgasz po jedzenie, nauka radzenia sobie ze stresem, oraz zindywidualizowane zalecenia dietetyka są kluczem do procesu utrzymywania optymalnej wagi, akceptacji własnego ciała, dobrej samooceny i poczucia szczęśliwości.

Jeśli martwi Cię waga Twojego ciała, Twój wygląd, doświadczasz uczucia smutku, bezradności i beznadziejności, żyjesz w permanentnym stresie i niepokoju, poczuciu osamotnienia – Zapraszamy na Terapeutyczne Spotkania Grupowe.

Kwalifikacje do grup polegają na indywidualnej rozmowie z psychologiem. Koszt konsultacji – 100 zł.


Jeśli jesteś zainteresowany uczestnictwem w grupowej psychoterapii, skontaktuj się z nami.

Specjalista prowadzący

mgr Wioletta Rządkowska-Sygit

Dietetyk PRZEJDŹ DO INFORMACJI O SPECJALIŚCIE