Leczenie i diagnoza Trening Radykalne wybaczenie Warszawa | Salus Pro Domo

Trening Radykalne wybaczenie

Proponujemy Państwu nowy warsztat „Radykalne Wybaczanie”, według metody Colina Tippinga, amerykańskiego trenera, założyciela Instytutu Radykalnego Wybaczania oraz Centrum Pojednania i Mediacji.

Radykalne Wybaczanie to nowatorska metoda uzdrowienia samego siebie i relacji z innymi ludźmi poprzez uwolnienie i przekształcenie zablokowanej w nas energii na skutek doznanych w przeszłości przykrych przeżyć. Prawie każdy z nas przeżył kiedyś, często już w okresie dzieciństwa, bolesne wydarzenia, które zapisały się w naszej pamięci emocjonalnej jako poczucie krzywdy, odrzucenia, niesprawiedliwości tworząc głęboko skrywane urazy. Albo my skrzywdziliśmy kogoś i nie możemy sobie wybaczyć. Wydarzenia te powtarzały się wielokrotnie i wpływały na nasze życie, ponieważ każde kolejne wydarzenie podobne do tego pierwotnego uruchamia poczucie krzywdy lub winy, bo tak nauczyliśmy się patrzeć i interpretować. Powtarzamy te same wzorce emocjonalne i wzorce relacji, bo nieświadomie poszukujemy uzdrowienia. Obwinianie, poczucie krzywdy i tłumiony gniew odbiera nam energie do życia, powoduje, że słabniemy i chorujemy. Tłumione urazy, często pod postacią depresji lub chorób psychosomatycznych, pochłaniają naszą energię życiową, odbierają radość życia.

Wybaczenie jest przede wszystkim dla wybaczającego, ale w procesie tym obie strony doznają uzdrowienia. Dlatego poprawiają się nasze relacje z ludźmi i z samym sobą.

Na warsztacie, poprzez różnego rodzaju ćwiczenia, doświadczenia i medytacje, będziesz pracować nad radykalnym wybaczaniem. Otrzymasz praktyczne narzędzia i materiały do dalszej samodzielnej pracy nad swoim rozwojem. Drugiego dnia warsztatów będzie też część zajęć poświęcona na wybaczanie sobie i poprawę związków.

Jeżeli należysz do osób, które: żywią żal i urazę do kogoś, uważają siebie za ofiarę, doświadczyły przemocy, doświadczyły rozpadu związku, cierpią z powodu powtarzających się problemów, nie mogą wybaczyć swoim rodzicom lub innym bliskim osobom, czują, że prześladuje ich pech, są przepełnione gniewem, żalem lub poczuciem winy, ciągle chorują, mają niskie poczucie wartości i są niezadowoleni ze swojego życia – to przyjdź na ten warsztat.

Weekendowe warsztaty trwają 14 godzin.

Specjalista prowadzący

mgr Bożena Doroszewska

PRZEJDŹ DO INFORMACJI O SPECJALIŚCIE