mgr Marek Ignaczak

Psycholog. Wieloletni, certyfikowany specjalista terapii uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, współorganizator pracy środowiskowej w zespole „Goplańskiej” z doświadczeniem w zakresie typowych form pracy indywidualnej i grupowej z osobami dotkniętymi problemem uzależnienia u siebie samych i w bliskim otoczeniu. Współtwórca i uczestnik niestandardowych form oddziaływań profilaktycznych i rehabilitacyjnych dla uzależnionych i ich rodzin (obozy terapeutyczne, survivalowe spływy kajakowe z pacjentami itp.).

Autor i wykonawca tzw. programu pracowniczego (edukacja, profilaktyka, interwencja, terapia) dla dużego przewoźnika lotniczego.

Członek Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej, wieloletni dyżurny Telefonu Zaufania. Szkoleniowiec i superwizor Towarzystwa zaangażowany w organizację pracy polskich telefonów zaufania i pracę z osobami w kryzysie. Organizator i wykonawca interwencji kryzysowych dla firm po zdarzeniach nagłych (wypadek, katastrofa, śmierć pracownika).

Organizator i dyrektor (do emerytury) Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie, jedynego w Polsce szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży dysponującego warunkami maksymalnego zabezpieczenia. Współtwórca wzorcowego dla innych placówek psychiatrii sądowej nieletnich systemu opieki i leczenia oraz terapii i rehabilitacji psychologiczno-pedagogicznej, realizowanego w warunkach ścisłego pozbawienia wolności.

 

Zapraszam do współpracy 

  • osoby mające wątpliwości co do swojego picia lub brania
  • osoby z otoczenia pijących, które cierpią z tego powodu i chciałyby coś zmienić
  • osoby dojrzewające lub dojrzałe do decyzji o trzeźwieniu
  • osoby mające problem z nieakceptacją swojego picia lub brania przez bliskich i szersze otoczenie
  • osoby nadużywające (uzależnione ?), pozornie lub coraz większym kosztem utrzymujące się w życiu – tzw. wysokofunkcjonujący alkoholicy
  • osoby aktywnie trzeźwiejące, które natykają się na problemy psychologiczne związane z tym stanem
  • osoby w kryzysach po zakończonej terapii własnej lub swoich bliskich
  • osoby potrzebujące fachowego wsparcia w dalszej pracy nad zmianą w stronę zdrowia i rozwoju osobistego po zakończonej terapii uzależnienia
  • osoby borykające się z problemami związanymi z uzależnieniem własnym lub w otoczeniu, teraz i w przeszłości

 

Rezerwacja wizyty

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.