Dlaczego tak bardzo kochamy frezje?

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Frezja to piękny, subtelny a zarazem delikatny kwiat, który bez trudu kupimy w większości kwiaciarni. Roślina pochodzi z Afryki, gdzie w 1866 zbadał i opisał ją niemiecki botanik Christian Ecklon. To on nadał frezji dzisiejszą nazwę, na cześć swojego przyjaciela – Friedricha Freese. Niewątpliwy urok frezji sprawił, że stały się popularne i chętnie hodowane na całym świecie. Mimo, że najlepiej czują się w klimacie tropikalnym, w umiarkowanych temperaturach możemy je spotkać w formie kwiatów ciętych.

Frezja – skąd pochodzi i dlaczego stała się popularna?

Szczególną popularność osiągnęły w latach 50 dwudziestego wieku w Europie i Stanach Zjednoczonych. Bukiet frezji był wtedy obowiązkową wiązanką ślubną. W Polsce również nie brakuje zwolenników tych pięknych kwiatów. Mimo wielu lat zapomnienia, znów stają się modne i chętnie wybieramy je z okazji różnych ważnych uroczystości.

Warto zwrócić uwagę i docenić na nowo frezję, ponieważ możemy stworzyć z tych kwiatów wiele ciekawych kompozycji. Różne odmiany i kolory sprawiają, że z łatwością dopasujemy bukiet frezji do okazji i gustu obdarowanej osoby. Co więcej, frezje to bardzo proste w pielęgnacji kwiaty. Aby utrzymać je jak najdłużej w dobrej kondycji, należy tylko regularnie zmieniać im wodę oraz podcinać łodygi o kilka centymentów. Kwiaty nie mają listków ani kolców, co znacznie ułatwia zadanie oraz nie zmienia wyglądu rośliny. Frezje wyróznia delikatny, ale bardzo przyjemny zapach, co również dostarcza im wielu zwolenników. Idealnie sprawdzają się na różne okazje, ale również jako efektowna dekoracja domowa.

Znaczenie i symbolika

Wiele kwiatów ma swoją symbolikę, w tym także frezja. Wśród jej głównych znaczeń można wyróżnić:

  • przyjaźń,
  • niewinność,
  • wdzięczność,
  • zaufanie.

Z powodu swojej symboliki, frezje chętnie wybierane są na śluby. Sprawdzają się zarówno w bukietach panny młodej, jak i przy dekoracjach sali weselnej. Niektóre panny młode chętnie używają też frezji jako ozdoby do włosów. To jednak nie jedyna okazja, w której dobrze się sprawdzą. Bukiet frezji to idealny prezent dla przyjaciela lub osoby, której chcemy podziękować. Są dość uniwersalne, dlatego dobrze sprawdzą się zarówno dla osób bliskich, jak i dalszych, na przykład współpracowników. Frezje stwarzają wiele możliwości, również ze względu na bogatą kolorystykę. Na śluby idealnie sprawdzają się białe lub pastelowe kwiaty, na inne okoliczności można zdecydować się na żywsze kolory.

Świeże kwiaty prosto od hodowcy – to możliwe!

Frezja to kwiat wymagający w uprawie, ze względu na jego tropikalny rodowód. Z tego powodu warto postawić na sprawdzone miejsce ich zakupu. Warto mieć pewność, że kwiaty są świeże oraz hodowane w dobrych warunkach, co znacznie przedłuży ich żywotność. Jeśli szukasz pięknych frezji na różne okazje, znajdziesz je na stronie swiezekwiaty.pl. Rośliny dostarczane są do klienta bezpośrednio z gospodarstwa ogrodniczego, a ścinane w dniu dostawy. Kupując rośliny z przypadkowej kwiaciarni, nigdy nie wiadomo ile dni mają kwiaty ani skąd pochodzą. Nie warto ryzykować. Przekonaj się, że możesz cieszyć się bukietem frezji naprawdę długo, jeśli zadbasz, aby pochodził ze sprawdzonego źródła.

Kwiaty z dostawą pod same drzwi

Wybierając kwiaty ze strony swiezekwiaty.pl otrzymujesz zamówienie z dostawą pod wskazany adres na terenie całej Polski. To bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Swoje kwiaty wybierasz przez internet, z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie. Nie musisz się martwić szukaniem kwiaciarni oraz kupowaniem przypadkowej wiązanki, która nie spełnia Twoich oczekiwań. Zadbamy o to, abyś na ważną uroczystość dotarł z efektownymi kwiatami takimi jak bukiet frezji. Istnieje też możliwość skorzystania z dostawy kurierem bukietu frezji – Ty wybierasz bukiet, my dostarczamy go do obdarowanej osoby. Nie zapomnij tylko dołączyć bileciku z życzeniami, a piękna niespodzianka gwarantowana. To idealne rozwiązanie w czasach covid, gdy wizyty u rodziny i znajomych nie zawsze są możliwe. Taki pomysł sprawdzi się też, gdy mieszkasz daleko od bliskiej osoby, a chcesz pokazać jej, że w tym dniu o niej myślisz. Nie ma piękniejszego prezentu niż pamięć oraz piękne, naturalne kwiaty.

 

 

Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis