mgr Żaneta Ryszawa

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Tańcem i Ruchem (DMT), absolwentką podyplomowych studiów w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, specjalistą terapii środowiskowej, Zen Coachem, pedagogiem, terapeutką Kinezjologii Edukacyjnej, dyplomowaną instruktorką improwizacji ruchu i symboliki ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen). Ukończyłam warsztaty wprowadzające do terapii poznawczo-behawioralnej Racjonalna Terapia Zachowań – kurs pierwszego stopnia oraz szkolenie terapii tańcem w oparciu o metodę Anny Halprin Life-Art-Process (certyfikat). Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem i Polskiego Stowarzyszenia Psychiatrii.

Jestem także psychologiem dzieci i młodzieży od 9 roku życia.

Doświadczenie terapeutyczne zdobywałam m.in. w klinikach psychiatrycznych Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnień od Alkoholu, prowadziłam grupy terapeutyczne dla kobiet współuzależnionych oraz prowadziłam zajęcia terapeutyczne dla osób starszych. Wspólnie z Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie opracowałam i prowadziłam program „Taniec, Zdrowie, Ruch” dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Prowadziłam szereg warsztatów terapii DMT w ramach projektów „Integracja dla samodzielności”, „Terpsychora do szkół”, „Nie jestem sam z chorobą Parkinsona –terapia przez integrację”.

Obecnie współpracuję ze Szkołą Specjalną, gdzie prowadzę terapię tańcem i ruchem dla dzieci ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnymi w stopniu umiarkowanym. Zgodnie z wymogami Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego pracuję pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów.

Zapraszam na terapię indywidualną i grupową zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, które cierpią na zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, posiadają objawy psychosomatyczne, schizofrenię, DDA, oraz z dzieci ze spektrum autyzm i ADHD.

Szczególnie zapraszam do współpracy

Osoby stosunkowo młode wiekowo, które doświadczyły epizodów zaburzeń psychicznych, w tym psychoz schizofrenicznych​.

​​Osoby, które pomimo leczenia farmakologicznego oraz być może,  dotychczasowych oddziaływań psychoterapeutycznych nadal przeżywają kryzys życiowy związany z zachorowaniem i załamaniem się linii życiowej. Są zrezygnowane i przeżywają stany beznadziejności i bezradności.

Proponuję niekonwencjonalną metodę, jaką są spotkania ​psychoterapeutyczne w szeroko rozumianym​ środowisku pacjenta, a nie w gabinecie terapeutycznym.

Proponuję powrót do aktywnego życia​, budowanie satysfakcjonującej, jakości życia w oparciu o partnerski kontakt,  niesformalizowaną ​relację​ terapeutyczną​ i bezwarunkową akceptację. Będziemy wydobywać mocne strony osobowości i aktywizować zasoby, które każdy posiada. Wszystko po to, by na nowo przeżywać w sposób radosny świat, odnaleźć sposoby dalszego rozwoju osobistego, nadać sens swojemu istnieniu i czuć się potrzebnym innym, pomimo zachorowania. Będziemy wspólnie pokonywać lęk, tendencje izolacyjne, poczucie bezwartościowości, braku wiary w swoje możliwości i cieszyć się pierwszymi sukcesami. Będziemy próbowali na nowo budować własną przestrzeń życiową w sposób praktyczny, dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości. Nie będziemy spędzać czasu w gabinecie terapeutycznym.

Mam duże doświadczenie terapeutyczne i satysfakcjonujące efekty w pomocy osobom, które doświadczyły poważnych epizodów zaburzeń psychicznych.

Zapraszam, poznaj mnie i zdecyduj.

Zapraszam również  wszystkie osoby do odbycia fascynującej podróży w głąb siebie. Poprzez doświadczenia ruchowe i taniec poznasz siebie, nauczysz się odczytywać sygnały płynące z Twojego ciała, poszukasz w sobie niewykorzystanego potencjału, doświadczysz harmonii i radości z życia.

 

Rezerwacja wizyty

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.