Szukaj
Close this search box.

Diagnoza , leczenie i terapia osób z zespołem Aspergera - Warszawa

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Diagnoza zespołu Aspergera

Każdy chyba słyszał choć raz o schorzeniu zwanym zespołem Aspergera – co to jednak jest i jak się objawia? To zaburzenie rozwojowe, które zalicza się do spektrum autyzmu. Zwykle ujawnia się po 3. roku życia. W przypadku małych dzieci jest bardzo trudne do zdiagnozowania, ponieważ we wczesnej fazie nie objawia się żadnymi niepokojącymi objawami. Rozwój umysłowy u osób z Aspergerem jest prawidłowy, dlatego jednostki mogą samodzielnie funkcjonować i świetnie sobie radzić. Należy jednak pamiętać, że to zaburzenie, podobnie jak autyzm, charakteryzuje się upośledzeniem umiejętności komunikacyjnych. Z tego względu warto udać się na terapię, jeżeli tylko zauważymy u swojego dziecka jakiekolwiek niepokojące objawy.

Zespół Aspergera – objawy

Zespół Aspergera u dzieci, podobnie jak autyzm, objawia się zaburzeniami relacji społecznych, unikaniem kontaktu wzrokowego, trudnością w wyrażaniu uczuć i podtrzymywaniu konwersacji, a także problemem z zawieraniem przyjaźni. W przypadku tego zaburzenia występują również zachowania powtarzalne i nietypowe, polegające na ciągłym porządkowaniu rzeczy, angażowaniu się w powtarzające się ruchy i przesadnym zainteresowaniu jakimś tematem. Należy jednak pamiętać, że nie każda osoba cierpiąca na Aspergera będzie wykazywać powyższe objawy, dlatego w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących zachowań, warto skonsultować się ze specjalistą.

 

 

Zespół Aspergera u dzieci – diagnoza i terapia

Dzieci z zespołem Aspergera mają problem z tworzeniem prawidłowych relacji społecznych. Często podejmują działania, które obrażają inne osoby. Może wydawać się, że są źle wychowane. Należy jednak pamiętać, że dzieci cierpiące na Aspergera nie znają i nie rozumieją taktownych zachowań. Innymi objawami występującymi u malców z tym zaburzeniem są m.in. problemy z zabawą opartą na wyobraźni, niezdarność motoryczna, uboga gestykulacja, tiki i repetytywna mowa.

Zespół Aspergera – terapia Warszawa

Zauważyłeś niepokojące objawy u swoich bliskich? A może sam zostałeś zdiagnozowany i interesuje Cię leczenie Aspergera w Warszawie? Centrum Medyczne Salus Pro Domo oferuje treningi pomagające przezwyciężyć deficyt funkcji społecznych. Nasze specjalistyczne programy uczą właściwych zachowań i kształcą umiejętności społeczne. Stosujemy wyłącznie sprawdzone strategie korekcyjne i treningi z zakresu rozpoznawania emocji. Nasi specjaliści dużą wagę przykładają również do ćwiczeń kontaktu wzrokowego, który na co dzień zaburza koncentrację osób cierpiących na zespół Aspergera. Zatem, jeśli szukasz dobrego Centrum Medycznego, które pomoże Tobie lub bliskiej osobie, skorzystaj z naszej oferty. Gwarantujemy, że po uczestnictwie w naszych spotkaniach zauważysz znaczną poprawę w funkcjonowaniu w społeczności.

Terapia zespołu Aspergera w Warszawie

W przypadku dzieci ze zdiagnozowanym Aspergerem konieczne jest uczestnictwo rodziców lub opiekunów w terapii. Szczególnie wskazana jest psychoterapia rodzinna i rodzicielskie treningi przeprowadzane równolegle z indywidualnymi zajęciami z dzieckiem. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi i przedstawimy naszą ofertę. Zapraszamy!

Przeczytaj więcej na naszym blogu:

Nasi specjaliści:

Metody terapii:

Psychoterapeuci ośrodka pracują w ramach różnych podejść psychoterapeutycznych:

  • Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach
  • Terapii behawioralno – poznawczej
  • Terapii Gestalt
  • Terapii strukturalno – poznawczej