Szkolenia psychologiczne dla psychologów i studentów Warszawa | Salus Pro Domo

Szkolenia psychologiczne dla psychologów i studentów Warszawa

Centrum Salus Pro Domo oferuje:

  • Szkolenia dla psychologów i studentów psychologii z zakresu diagnozy klinicznej dorosłych, dzieci i młodzieży,
  • Superwizje pracy diagnostycznej psychologów,
  • Szkolenia i superwizje z zakresu opiniowania sądowego.

Standardy światowe pracy psychologów od dawna wymagają superwizji pracy psychoterapeutycznej i diagnostycznej. W ostatnim czasie za sprawą Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP), również w Polsce jest wymagana superwizja pracy psychologów zajmujących się diagnozą. Mając na względzie zalecenia PTP oraz znając dobrze trudności, z którymi borykają się, na co dzień psychologowie zajmujący się diagnozowaniem i opiniowaniem nasze Centrum oferuje szkolenia i superwizje.

Szkolenia prowadzą psycholodzy ze specjalnością kliniczną, pracownicy wydziałów psychologii warszawskich uczelni i lekarze psychiatrzy. Wszyscy mają kilkudziesięcioletnie doświadczenie pracy klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii oraz doświadczenie dydaktyczne.

Specjaliści Centrum mają wieloletnie doświadczenie w zakresie opiniowania na użytek postępowania sądowego. Mając na uwadze odpowiedzialność i złożoność tego zadania oraz potrzebę doświadczenia w tym względzie nasi specjaliści prowadzą szkolenia i superwizje w tym zakresie.

Standardy Diagnozy Psychologicznej, uchwalone przez Ogólnopolską Sekcję Diagnozy Psychologicznej PTP z dnia 21.06.2014r:

  • 1.7 Psycholog diagnosta korzysta z superwizji (indywidualnej, grupowej, koleżeńskiej).
  • 1.9 W przypadku braku możliwości skierowania klienta do ekspertów z określonego obszaru psychologicznej praktyki diagnostycznej, psycholog podejmuje się realizacji usługi diagnostycznej pod warunkiem, że aktywnie poszerza swoją wiedzę w tym zakresie oraz poddaje dany proces diagnostyczny superwizji.
  • 2.5 Psycholog używa wyłącznie narzędzi diagnostycznych, które mają podstawy naukowe w zakresie danego obszaru diagnostyki.
  • 2.6 Dobierając narzędzia, psycholog uwzględnia indywidualne właściwości uczestnika badania.
  • 2.7. Dobierając standardowe narzędzia, psycholog uwzględnia ich właściwości psychometryczne. 
  • 2.9. Psycholog używa aktualnych wersji narzędzi diagnostycznych

Rezerwacja wizyty

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.