Diagnoza psychologiczna dziecka w Warszawie

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Diagnoza psychologiczna – Warszawa

Diagnoza psychologiczna dziecka polega na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jakie problemy sygnalizuje malec i gdzie leży ich źródło. Podczas diagnozowania specjalista rozmawia z dzieckiem, prowadzi wywiad z rodzicami lub opiekunami, a także przeprowadza testy psychologiczne. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie i doskonale wiedzą, jakie pytania zadawać dziecku, aby się otworzyło i opowiedziało o swoich problemach. Dzięki wnikliwemu wywiadowi można dowiedzieć się, czy problemy w nauce wynikają z lenistwa, czy raczej są skutkiem problemów z uważnością lub lękliwością. Wiele dzieci cierpi na zaburzenia psychologiczne z powodu niskiego poziomu umiejętności społecznych, odrzucenia, agresji rówieśniczej i problemów rodzinnych. Gwarantujemy, że nasi specjaliści wykryją każdą przyczynę i pomogą dziecku wrócić do normalnego, zdrowego funkcjonowania.

Pierwsze spotkanie odbywa się zawsze w obecności rodziców. W trakcie kolejnej sesji dziecko przechodzi test psychologiczny. Po procesie diagnostycznym prezentujemy opiekunom wyniki i szczegółowo omawiamy dalsze kroki.

Terapia psychologiczna – Warszawa

 

 

 

Zdrowie psychiczne Twojego dziecka jest bardzo ważne. Jeśli zauważyłeś niepokojące zachowania u malucha, jak najszybciej zgłoś się po pomoc do specjalisty. Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie oferuje fachowe wsparcie psychologiczne. Nasi terapeuci dobiorą indywidualne metody leczenia i pomogą Twojemu dziecku wzmocnić poczucie własnej wartości, ukształtować prawidłowe wzorce zachowań oraz rozwinąć zainteresowania. Podczas zajęć malec nawiąże kontakt z osobą prowadzącą terapię, która przeprowadzi dokładną obserwację i zwróci uwagę na zachowania dziecka. Nasi fachowcy dbają o miłą atmosferę w gabinecie, dzięki czemu mali pacjenci czują się komfortowo i nie mają problemu z otworzeniem się. Jeśli chcesz poznać naszą ofertę i dowiedzieć się więcej na temat terapii psychologicznej, zapraszamy do kontaktu.

Kiedy udać się z dzieckiem do psychologa? Terapia psychologiczna dzieci

Zauważyłeś niepokojące zmiany zachowania u swojego dziecka? Zacznij je bacznie obserwować. Zwróć uwagę na jego reakcje podczas codziennych czynności. Warto udać się na diagnozę psychologiczną, gdy dziecko:

● unika kontaktu z innymi ludźmi – zarówno z rówieśnikami, jak i osobami dorosłymi;
● rozwija się znacznie wolniej niż rówieśnicy (np. mówi słabiej, ma trudności z zapamiętaniem podstawowej wiedzy);
● sprawia trudności wychowawcze;
● ma niepokojące objawy somatyczne, które utrzymują się dłuższy czas (np. problemy ze snem, tiki, moczenie się, kłopoty z jedzeniem);
● podejmuje zabawy o charakterze seksualnym lub otwarcie o nich mówi, nawiązując do innych osób;
● jest agresywne w stosunku do ludzi i zwierząt;
● podejmuje czynności autodestrukcyjne.

Na terapię psychologiczną dzieci warto się również zdecydować, gdy malec stracił bliską osobę, był ofiarą lub uczestnikiem wypadku, jest członkiem rodziny alkoholowej lub został skrzywdzony fizycznie bądź psychicznie. Salus Pro Domo oferuje usługi związane z diagnozą psychologiczną w Warszawie – centrum jest otwarte na potrzeby każdego małego pacjenta.

Przeczytaj więcej na naszym blogu:

Nasi specjaliści:

Metody terapii:

Psychoterapeuci ośrodka pracują w ramach różnych podejść psychoterapeutycznych:

  • Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach
  • Terapii behawioralno – poznawczej
  • Terapii Gestalt
  • Terapii strukturalno – poznawczej