Szukaj
Close this search box.

Leczenie bezsenności w Warszawie

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Trudności w zasypianiu, częste wybudzenia, zbyt wczesne poranne budzenie się, krótki, przerywany sen.

Bezsenność jest jednym z najczęstszych objawów, na którą skarżą się pacjenci zarówno w gabinetach lekarzy psychiatrów, psychologów, jak i specjalistów zajmujących się zdrowiem somatycznym, w każdym jego obszarze. Zaburzenia snu mogą być objawem wtórnym wielu zaburzeń psychicznych, mogą towarzyszyć chorobom somatycznym, ale również mogą być zaburzeniem pierwotnym i wynikiem endogennych nieprawidłowości generowania snu.

Leczenie Bezsenności – Warszawa

Od prawidłowej diagnozy przyczyn problemów ze snem zależy proces leczenia. W większości przypadków leczenie farmakologiczne bezsenności powinno mieć charakter doraźny, krótkotrwały i wspomagający podstawowe leczenie zaburzenia, którego bezsenność jest objawem. W przypadku konieczności stałego przyjmowania leków w leczeniu bezsenności, lekarz psychiatra proponuje terapię lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwpsychotycznymi i przeciwhistaminowymi.

Psychiatra – Bezsenność – Warszawa

Najbardziej właściwym lekarzem, który może zdiagnozować przyczyny bezsenności, jej rodzaj bez względu na uwarunkowania, i podjąć leczenie jest psychiatra. W zaburzeniach snu, uwarunkowanych psychogennie i związanych z zaburzeniami zdrowia psychicznego niezbędne jest obok leczenia farmakologicznego podjęcie oddziaływań psychoterapeutycznych.

Terapia – Bezsenność – Warszawa

Terapia poznawczo-behawioralna jest podstawową formą leczenia bezsenności zarówno pierwotnej, jaki i związanej z innymi chorobami. Zalecany w leczeniu bezsenności jest trening relaksacyjny, fototerapia, technika restrukturyzacji poznawczej, techniki zatrzymania myśli, uruchomienia wyobraźni.

Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie oferuje diagnozę, leczenie farmakologiczne bezsenności i terapię bezsenności.

Przeczytaj więcej na naszym blogu: 

Nasi specjaliści:

Metody terapii:

Psychoterapeuci ośrodka pracują w ramach różnych podejść psychoterapeutycznych: