mgr Dominika Ustjan

Od ponad 20 lat pracuję klinicznie, jako psycholog w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie (obecnie na oddziale zapobiegania nawrotom psychoz F10) oraz dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS.

Jestem absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, psychologiem klinicznym z II stopniem specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej człowieka dorosłego (certyfikat Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego), specjalistą terapii środowiskowej (certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego), terapeutą motywującym (certyfikat Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej) oraz coachem (ukończone roczne studia podyplomowe Uniwersytetu SWPS we współpracy z Laboratorium Psychoedukacji). Ukończyłam również szkolenie terapeutyczne z zakresu psychologii zorientowanej na proces organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Zorientowanej na Proces, a także szkolenie z zakresu terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Aktualnie jestem w procesie certyfikacji psychoterapeutycznej w nurcie poznawczo-behawioralnym.

W CM Salus Pro Domo prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych zmagających się z różnymi problemami psychicznymi. Zajmuję się także kompleksową diagnozą psychologiczną oraz opiniowaniem na potrzeby postępowań sądowych. Prowadzę również superwizje diagnostyczne dla psychologów-diagnostów.

Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Jako dydaktyk prowadzę zajęcia na studiach magisterskich oraz podyplomowych z zakresu psychologii klinicznej oraz diagnozy psychologicznej. Jestem kierownikiem studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS na kierunku Psychologia pozytywna w edukacji i wychowaniu oraz wykładowcą na studiach podyplomowych Diagnoza Kliniczna.

Jestem autorką prac z zakresu diagnozy (m.in. w podręczniku akademickim „Wywiad psychologiczny”) oraz problemów psychicznych (m.in. w książce „Szaleństwo bez utraty rozumu”). Zajmuję się również popularyzowaniem wiedzy z zakresu psychologii pisząc artykuły popularno-naukowe m.in. w miesięczniku Focus.

Rezerwacja wizyty

Masz wątpliwości odnośnie wyboru odpowiedniego specjalisty? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego, aby uzyskać bezpłatne konsultacje.