Szukaj
Close this search box.

Wstęp do bloga o zdrowiu psychicznym

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Blog „Zdrowie Psychiczne” jest prowadzony przez psychologa klinicznego Lucynę Muraszkiewicz, dyrektora generalnego Centrum Medycznego Salus Pro Domo w Warszawie. Centrum Medyczne Salus Pro Domo zajmuje się kompleksowym leczeniem psychiatrycznym i psychoterapeutycznym zaburzeń psychicznych, a jego misją społeczną jest profilaktyka zdrowia psychicznego i prewencja zaburzeń psychicznych. Intencją Bloga jest realizowanie działań profilaktycznych poprzez edukację społeczną dotycząca zdrowia psychicznego i zaburzeń psychicznych.

 

 

 

Wszystkie artykuły na blogu są pisane z myślą o osobach, które mają problemy natury psychologicznej i są zaniepokojone kondycją swojego zdrowia psychicznego. Blog jest swoistym przewodnikiem po zaburzeniach psychicznych. Choć opisy zaburzeń psychicznych zawierają specjalistyczne terminy diagnostyczne, które są zgodne z Międzynarodowymi Klasyfikacjami Zaburzeń Psychicznych i Zaburzeń Zachowania, to jednak są one podane w sposób przyjazny i powinny być zrozumiałe dla czytelnika, który nie jest specjalistą zajmującym się leczeniem zaburzeń psychicznych. Znajomość podstawowej fachowej terminologii, być może będzie pomocna w rozmowach z lekarzem i psychologiem, których celem jest właściwa diagnoza i efektywne leczenie.

Artykuły zamieszczone na Blogu zwracają również uwagę na znaczenie profilaktyki i nieobecny w przestrzeni publicznej problem świadomego wzmacniania zdrowia psychicznego. Zdrowie psychiczne podobnie jak fizyczne nie jest nam dane raz na zawsze. Dbamy o zdrowie fizyczne uprawiając sport, stosując dietę, robiąc okresowe badania profilaktyczne. Niestety, nie dbamy o dobrostan psychiczny, choć przyśpieszony rozwój cywilizacyjny, a co za tym idzie ilość stresogennych czynników i niespotykany w historii ewolucji człowieka wymóg umiejętności adaptacyjnych, pociąga za sobą alarmujący wzrost zaburzeń psychicznych.

Centrum Medyczne Salus Pro Domo w Warszawie oferuje czytelnikom Bloga, którzy są zaniepokojeni kondycją swojego zdrowia psychicznego konsultację w krótkim terminie.

Szukaj na blogu

Spis treści

O autorze

Liczba wpisów:103

Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Warszawskiego z 30-letnim doświadczeniem pracy klinicznej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii (IPiN). Jestem autorką programu oddziału psychoterapeuty...

Czytaj więcej

Czujesz, że problem dotyczy Ciebie?

Zadzwoń lub napisz i umów się na pierwszą wizytę
Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis