Szukaj
Close this search box.

Dlaczego warto zrobić kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Witaj na stronie Salus Pro Domo!
Ponad 280 pozytywnych opinii!
Spis treści

Każdy człowiek powinien znać podstawy pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy staniemy przed koniecznością ratowania ludzkiego życia. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz wejść w posiadanie podstawowej wiedzy w tym zakresie, to powinien zainteresować Cię kurs KPP. Co to dokładnie jest, czego możesz się z niego dowiedzieć i gdzie możesz się na niego zapisać?

Czym w ogóle jest kurs KPP?

Kurs KPP, czyli kurs kwalifikowany pierwszej pomocy to podstawowe szkolenie, którym obejmowani są wszyscy pracownicy jednostek współpracujących z systemem ratownictwa medycznego. Mowa tu m.in. o strażakach, policjantach, strażnikach miejskich, strażnikach granicznych czy wojskowych. Kurs KPP to 66 godzin opartych na realizacji specjalnego programu przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia. W tym czasie kursanci wchodzą w posiadanie podstawowej wiedzy medycznej, która może im w przyszłości pomóc w uratowaniu czyjegoś życia. Kurs jest więc idealnym rozwiązaniem również dla tych osób, które nie pracują w jednym z wymienionych wyżej zawodów, ale chcą zabezpieczyć się na wypadek kryzysowej sytuacji i potrafić pomóc poszkodowanej osobie na własną rękę

Jak przebiega kurs KPP?

Jak przebiega taki kurs KPP? W ciągu 66 godzin kursanci biorą udział zarówno w części teoretycznej, podczas której otrzymują od wykładowców “suchą” wiedzę (na zajęciach stacjonarnych lub online), a także części praktycznej. Podczas tej drugiej dochodzi do symulacji psychologicznych i taktycznych. Ostatniego dnia osoby biorące udział w kursie mogą sprawdzić swoją wiedzę w sytuacji, w której muszą zastosować swoją wiedzę w praktyce pod presją czasu. Jest to tzw. symulacja medyczna. Kurs kończy się, oczywiście, egzaminem państwowym. Każda osoba, która go pomyślnie ukończy, otrzyma zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Ratownika.

Co daje Ci kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Zastanawiasz się, co dokładnie da Ci wzięcie udziału w kursie KPP? Szkolenie to przygotuje Cię do realizacji bardziej zaawansowanych działań ratowniczych. Po jego ukończeniu zyskasz szeroki zakres wiedzy potrzebnej do ratowania ludzkiego życia i odpowiedniego zachowywania się w sytuacji jego zagrożenia. Osoby, które przebrną przez egzamin końcowy z pozytywnym wynikiem są gotowe do przeprowadzenia samodzielnej akcji ratunkowej i będą przygotowane do poradzenia sobie w trudnej sytuacji zarówno pod kątem wiedzy, jak i mentalnie. Szkolenia medyczne tego typu pozwolą Ci zdobyć wiedzę m.in. z zakresu:

  • opatrywania ran
  • ochrony przed wychłodzeniem lub przegrzaniem
  • ewakuacji z miejsca zdarzenia
  • wsparcia psychicznego
  • resuscytacji krążeniowo-oddechowej
  • tamowania krwotoków
  • segregacji medycznej

Jak widać, warto zdecydować się na wzięcie udziału w kursie, nawet jeśli nie jest to dla Ciebie obowiązkowe z powodów zawodowych. Nigdy nie wiesz bowiem, kiedy to właśnie Ty będziesz odpowiedzialny za życie drugiej osoby. Kursy KPP przydadzą się również chociażby zawodowym kierowcom, którzy sporą część swojego czasu roboczego spędzają w trasie i mogą być osobami pierwszego kontaktu dla kierowców biorących udział w wypadku drogowym.

Gdzie zapiszesz się na kurs KPP?

By zapisać się na kurs KPP, należy skorzystać z oferty centrum szkolenia medycznego. Przykładem placówki oferującej przygotowanie do państwowego egzaminy z kwalifikowanej pierwszej pomocy jest Aquamed. Na stronie centrum czeka na Ciebie szeroka oferta szkoleń dedykowanych różnym grupom zawodowym, w tym właśnie kurs KPP dostępny dla Twojej wygody również w formie hybrydowej. Weź sprawy w swoje ręce i uzupełnić wiedzę na wypadek kryzysowej sytuacji. Ukończ kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i dowiedz się, jak tę pomoc nieść i przekazywać poszkodowanym w momencie, gdy ich życie jest zagrożone. Kurs sprawi, że będziesz wiedział, jak zachować się pod olbrzymią presją i co dokładnie robić, do momentu pojawienia się na miejscu karetki pogotowia. Zainwestuj w swoją wiedzę!

Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis