Szukaj
Close this search box.

Jakie materace sprawdzą się dla osoby starszej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Wybór odpowiedniego materaca nigdy nie jest sprawą prostą. Zawsze wiąże się on z koniecznością rozważenia wielu różnych czynników pod wieloma względami. Jakość nocnego wypoczynku ma ogromne znaczenie, szczególnie wtedy, kiedy dotyczy osób zmagających się z problemami natury zdrowotnej. Materace dla seniorów muszą więc spełniać kilka ważnych warunków, które spowodują, że będą stanowiły lepsze wsparcie dla starszych osób. Odwiedź sklep z materacami SypialniaPlus, aby odnaleźć produkty najwyższej jakości.

Jakie czynniki mają znaczenie przy wyborze materaca?

Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego materaca niezależnie od wieku osoby, która ma na nim spać jest to, aby był dostosowany do wielkości łóżka, na którym będzie ona odpoczywała. Standardowo materac powinien przynajmniej o 20 centymetrów przekraczać wzrost użytkownika materaca. To jednak bynajmniej nie jedyna ważna rzecz, ale tak naprawdę dopiero podstawa, bez której nie można nawet poprawnie skompletować łóżka.

Kolejnym ważnym elementem jest materiał wypełnienia posłania. Może się ono składać z pianki, ale również sprężyn, a także stanowić połączenie obu tych rodzajów wkładów. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie specjalnych warstw, które umożliwiają dokładne dopasowanie się kształtu materaca do naturalnych krzywizn kręgosłupa tak, aby jak najmniej go obciążyć, a równocześnie podeprzeć tam, gdzie to konieczne, aby mięśnie mogły się w pełni zrelaksować. Materac dla osoby starszej na pewno powinien być bardzo dobrze wyprofilowany.

Jaki wybrać materac dla starszej osoby?

Duże znaczenie przy wyborze materaca ma także stopień jego twardości. Oznacza się go literą H od angielskiego słowa hardness i może on występować w 4 różnych wariantach. Wbrew pozorom dobór odpowiedniego dla określonej osoby stopnia twardości materaca nie jest wcale taki prosty i powinien być uzależniony przede wszystkim od jej wagi. Mogą to więc być produkty dopasowane dla osób lekkich, w średnim przedziale wagowym, cięższych i znacznie przekraczających średnią masę ciała. W przypadku, kiedy ktoś boryka się z problemami z kręgosłupem, warto skonsultować się z lekarzem ortopedą. Dobrym wyborem dla osób starszych są materace z certyfikatem medycznym, które stanowią gwarancję pełnego bezpieczeństwa użytkowania.

Weź także pod uwagę, czy materac jest hipoalergiczny. Wewnątrz wkładu posłania jest ciepło i wilgotno, więc może się tam rozwijać pleśń, grzyby i inne drobnoustroje. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w model, który jest odpowiednio wentylowany i podlega sprawnemu wietrzeniu, tak aby szkodliwe drobnoustroje nie rozwijały się wewnątrz w niekontrolowany sposób. Aby całkowicie ograniczyć ryzyko dostania się wilgoci do środka materaca, warto wyposażyć się dodatkowo w ochraniacz na materac, który skutecznie zabezpieczy miejsce do spania nie tylko przed rozwijaniem się pleśni, ale i również wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Zajrzyj do naszego sklepu internetowego, aby zobaczyć materace dla seniorów SypialniaPlus. Przejrzyj dokładnie dostępny asortyment, a na pewno znajdziesz dokładnie takie produkty, jakich potrzebujesz Ty lub bliska Ci osoba.

 

 

Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis