Szukaj
Close this search box.

Lecznica weterynaryjna – diagnostyka i leczenie

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Wiele osób posiada w domu zwierzęta domowe. Bardzo często traktowane są one tak samo jak inni nasi domownicy. Dla niektórych osób posiadanie swojego pupila jest nawet pewnego rodzaju treścią ich życia.

Fakt, że posiadanie psa, kota, a także innych zwierząt przynosi bardzo wiele wymiernych korzyści. Obcowanie ze zwierzętami zmniejsza stres, bardzo często pozwala na poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, a także aktywizuje nas do wielu działań. Zwierzaki jednak, podobnie jak ludzie czasami chorują. Potrzebują wtedy bezwzględnie naszej pomocy.

Typowe choroby naszych zwierzaków

Typowe choroby naszych zwierzaków domowych mogą obejmować zarówno infekcje, jak i schorzenia przewlekłe. Wśród nich znajdują się infekcje dróg oddechowych, takie jak zapalenie płuc czy zapalenie oskrzeli, które często występują u kotów i psów. Inne powszechne choroby to zakażenia skóry, takie jak grzybica czy alergie skórne, które mogą powodować świąd, łuszczenie się skóry i utratę sierści i przede wszystkim olbrzymi dyskomfort u naszego zwierzęcia. Problemy trawienne, takie jak zaparcia czy biegunka, są również częstym zmartwieniem dla właścicieli zwierząt. Dodatkowo, starsze zwierzęta mogą cierpieć na choroby związane z wiekiem, takie jak choroby serca, niewydolność nerek czy cukrzyca.

Profesjonalna lecznica weterynaryjna – możliwości

Lecznica weterynaryjna w dzisiejszych czasach dysponuje niesamowicie nowoczesnym sprzętem. Diagnostyka i badania kontrolne odgrywają kluczową rolę w dbaniu o zdrowie zwierząt. Istnieje kilka rodzajów badań diagnostycznych, które są wykorzystywane w praktyce weterynaryjnej. To sprzęty takie same lub zbliżone do tych, których używamy do diagnostyki ludzi. Jednym z nich jest elektrokardiogram (EKG). Jest szczególnie przydatny w wykrywaniu arytmii i innych nieprawidłowości rytmu serca. Kolejnym powszechnie stosowanym badaniem jest ultrasonografia (USG). Ten sprzęt umożliwia dokładną ocenę narządów takich jak serce, wątroba, nerki i wiele innych. W przypadku najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych, weterynarze mogą zalecić rezonans magnetyczny (MRI) lub tomografię komputerową (CT)

Diagnostyka i badania kontrolne dla zwierząt

Regularne wizyty u weterynarza, szczepienia i właściwa dieta mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób, co pozwoli naszym pupilkom na długie i zdrowe życie, bez bólu i w pełni radości. Rośnie również świadomość właścicieli zwierząt odnośnie samej profilaktyki za pomocą środków takich jak dieta czy też suplementy diety.

Szukaj na blogu

Spis treści

O autorze

Liczba wpisów:80

Nasz zespół to uznani lekarze psychiatrzy oraz psychologowie i psychoterapeuci. Wśród których, są specjaliści z doświadczeniem pracy, jako Ordynatorzy Oddziałów Psychiatrycznych i Kierownicy...

Czytaj więcej

Czujesz, że problem dotyczy Ciebie?

Zadzwoń lub napisz i umów się na pierwszą wizytę
Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis