Szukaj
Close this search box.

W jakich sytuacjach potrzebne jest odtrucie alkoholowe?

Witaj na stronie Salus Pro Domo!

Alkohol spożywany w nadmiarze prowadzi do zatrucia się etanolem. Długotrwałe spożywanie alkoholu często kończy się tym, że objawy zatrucia alkoholowego nie ustępują po wytrzeźwieniu i uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie. W takich sytuacjach konieczne będzie odtrucie alkoholowe. Taki detoks polega na odstawieniu alkoholu na określony czas, a także na przyswajaniu elektrolitów, soli fizjologicznych, glukozy oraz witamin.

Na czym konkretnie polega odtrucie alkoholowe?

Nadmierne spożywanie alkoholu wystawia organizm na szkodliwe oddziaływanie etanolu, który zaburza pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Kompleksowe odtrucie alkoholowe Warszawa polega na właściwym nawadnianiu organizmu, uzupełnianiu elektrolitów i glukozy, a także podawaniu kroplówek witaminowych celem uzupełnienia niedoborów. Osoby uzależnione mogą otrzymywać także leki, które będą zmniejszać objawy odstawienia alkoholu. Przed przystąpieniem do detoksu odbywają się konsultacje z lekarzem, który przeprowadza szereg badań, a następnie dobiera optymalny tok odtruwania alkoholowego.

Kto może zdecydować się na detoks alkoholowy?

Odtrucie alkoholowe jest przeznaczone przede wszystkim dla osób uzależnionych, których organizm znajduje się w bardzo złym stanie, czego objawami są: drgawki, problemy z pamięcią, bezsenność, rozdrażnienie, wymioty, zaburzenia wydalania, omamy i stany lękowe. W praktyce jednak, odtrucie alkoholowe w Warszawie jest adresowane nie tylko do osób uzależnionych. Nawet 2 mln ludzi w Polsce nadużywa alkoholu, co może prowadzić co zaburzenia równowagi elektrolitowej. Jeśli odczuwasz objawy, które mogą świadczyć o szkodliwym wpływie alkoholu na Twój organizm, warto rozważyć specjalistyczny detoks, który pomoże przywrócić organizm do normy.

Detoks w domu czy w profesjonalnej klinice?

Chociaż w sieci można znaleźć wiele informacji na temat tego, w jaki sposób przeprowadzić detoks w domu, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybór profesjonalnej kliniki odwykowej lub ośrodka specjalizującego się w odtruwaniu alkoholowym. Na korzyść tego rozwiązania przemawia profesjonalna opieka medyczna, a także dostęp do środków farmakologicznych, które pozwolą skuteczniej przywrócić organizm do właściwego stanu. Można zdecydować się na odtrucie alkoholowe w ramach NFZ, jako iż w Polsce leczenie alkoholizmu jest darmowe. Biorąc jednak pod uwagę bardzo długie kolejki i czas oczekiwania, lepszym rozwiązaniem okazuje się prywatna klinika.

 

Podziel się wpisem
Facebook
Twitter
LinkedIn
Skomentuj wpis